

Mamy przyjemność zaprezentować Wam kolejną markę karm dla psów, która poszerzyła naszą ofertę on-line tj. markę GRANDORF
Producent tych karm we współpracy z doświadczonymi dietetykami i weterynarzami, stworzył wyjątkową gamę wysokomięsnych karm, skoncentrowanych na białku zwierzęcym i składnikach hipoalergicznych. Właśnie te hipoalergiczne składniki są idealne dla wrażliwych zwierząt z problemami trawiennymi , skłonnych do alergii oraz tych najbardziej wybrednych w celu zaspokojenia ich potrzeb żywieniowych.
Każdy właściciel kota chciałby, aby jego mruczek był zdrowy, szczęśliwy, najedzony oraz aby niczego mu nie brakowało. Wiele z tych czynników zależy od żywienia, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniej karmy.
Aby dobrać karmę odpowiednią dla naszego kota, trzeba zwrócić uwagę na pewne kryteria, m.in. wiek, aktywność fizyczna oraz fakt, czy jest wysterylizowany. Rynek karm oferuje bardzo szeroki wybór w dużym przedziale cenowym. Tylko które z nich są tak naprawdę warte uwagi?
Przedstawiamy nasze TOP 10 suchych karm dla kotów. Stworzyliśmy ten ranking karm dla kotów nie tylko na bazie naszego doświadczenia, ale również na podstawie opinii klientów, dietetyków oraz ekspertów żywieniowych.
Kąpiel – najważniejsze informacje
Jak często należy kąpać psa?
Tak naprawdę psa powinno się kąpać...
Czy wiecie, że kleszcze są aktywne prawie przez cały rok?
Wystarczy im temperatura 4,5℃, aby rozpocząć polowanie na naszych pupili. Coraz więcej z nich jest nosicielami groźnych chorób, dlatego tak ważna jest ochrona naszych czworonożnych przyjaciół przed tymi pasożytami.
Mycie zębów u psów
Odpowiednia profilaktyka, w tym mycie zębów psa, konieczna jest u wszystkich naszych czworonożnych ulubieńców. Jest to tym ważniejsze, że pojawiające się u psów choroby przyzębia mogą niekorzystnie wpływać na wiele obszarów, które znacznie wykraczają poza jamę ustną - mogą prowadzić np. do chorób nerek, czy serca.
Jeżeli od szczenięcia przyzwyczaimy naszego pupila do mycia zębów , ma szansę uniknąć poważnych kłopotów stomatologicznych w starszym wieku. W przeciwnym razie po pewnym czasie utworzy się kamień nazębny, który trzeba będzie usunąć podczas zabiegu przeprowadzanego w narkozie. Szczególnie podatni na odkładnie się kamienia nazębnego są przedstawiciele małych ras, np. pudle miniaturowe, maltańczyki, pekińczyki, jamniki czy yorki.
Jak przyzwyczaić psiaka do mycia zębów?
Do mycia zębów przyzwyczajamy zwierzaka stopniowo. Początkowo tylko unosimy mu wargi, potem czyścimy boczne zęby. Następnie zaczynamy stosować pastę – przeznaczoną dla psów! – i myć także przednie zęby, a wreszcie-również ich wewnętrzną powierzchnię.
Za spokojne zniesienie tych zabiegów nagradzamy czworonoga zabawą.
Czy regularnie odrobaczacie swoje pupile?
Dlaczego powinno się odrobaczać psy i koty?
Jak często odrobaczać psa ? Jak często odrobaczać kota?
Oprócz dbałości o odpowiednią dietę oraz profilaktycznych szczepień, odrobaczanie należy do najbardziej podstawowych działań prozdrowotnych względem zarówno psów oraz kotów.
Koty i psy najczęściej zarażają się pasożytami na zewnątrz, gdyż właściciele czworonogów często nie sprzątają po swoich zwierzakach, a w tym przypadku dbałość o higienę pupila jest bardzo ważna.
Pasożyty najczęściej atakują układ pokarmowy czworonogów powodując wymioty czy biegunki (ze śluzem czy krwią), spadek masy ciała, znaczne pogorszenie się stanu sierści , apatię i anemię oraz wiele innych przykrych symptomów.
Dlatego ważne jest systematyczne ich odrobaczanie już od malucha.
Top 10 karm dla psów według ekarmy24.pl
Żywienie to jedna z najistotniejszych kwestii w opiece nad zwierzętami. Nie tylko zdrowie, ale również samopoczucie psów w dużej mierze zależy od tego, co spożywają na co dzień. W związku z tym, tak ważna jest odpowiednio zbilansowana dieta uwzględniająca m.in. rasę, wiek, wielkość i wagę, aktywność fizyczną oraz indywidualne cechy i wynikające z nich potrzeby naszego czworonożnego przyjaciela. Na szczęście współcześni producenci karm dla psów oferują różne ich rodzaje. Które z nich to rzeczywiście polecane karmy dla psa i to nie tylko przez właścicieli, ale również weterynarzy, behawiorystów i innych ekspertów? Jakie dostępne obecnie na rynku karmy wyróżniają się doskonale skomponowanym składem i najwyższą jakością? Poniższy ranking powstawał na bazie naszego doświadczenia oraz informacji uzyskiwanych od naszych klientów jak również ekspertów w dziedzinie dietetyki i żywienia psów.
Prezentujemy ranking psich karm!
Oto top 10 karm dla psów według sklepu internetowego ekarmy24.pl!
W naszych domach zawsze panuje ogromna radość, gdy pojawia się w nich mały, słodki, kochany szczeniaczek. Z czasem staje się on naszym najwierniejszym przyjacielem, który cokolwiek by się nie działo zawsze jest przy nas, słucha się nas, nie ocenia. Niestety, lata mijają bardzo szybko, a nasi czworonożni przyjaciele żyją zdecydowanie krócej niż my, ludzie. Musimy więc być przygotowani na starzenie się psa oraz wszelkie konsekwencje, jakie to za sobą pociąga. Szczególnie w tym czasie warto poświęcić się odpowiedniej opiece nad starym psem, aby zaoszczędzić i jemu, i sobie przykrych sytuacji. W takim razie, jak dbać o starego psa? Kiedy właściwie zaczyna się starość u psa? Jakie są typowe oznaki starzenia się psa?
Kwestią absolutnie fundamentalną w opiece nad psami jest ich żywienie. Właściwie zbilansowana dieta zapewnia zwierzęciu zdrowie i świetną kondycję, natomiast źle zbilansowana w dalszej perspektywie może być przyczyną wielu problemów zdrowotnych (m.in. żołądkowych, skórnych, z zębami, dziąsłami, oczami, stawami, odpornością), złego samopoczucia, nadwagi i otyłości lub niedowagi i wielu innych. Stąd też, ogromnie istotny jest codzienny jadłospis – karma i przekąski, jakie serwujemy swojemu pupilowi, wielkość porcji i ilość posiłków na co dzień. Współcześni producenci oferują szereg rozmaitych produktów, w tym karmę suchą, półmokrą i mokrą, rozmaite przysmaki, a od pewnego czasu również karmę dla psa BARF. I rzeczywiście żywienie metodą BARF zyskuje obecnie na popularności. Wobec tego, o ile jeszcze nie wiemy, najwyższa pora dowiedzieć się co to jest BARF. Co wyróżnia ten sposób żywienia, a co za tym idzie gotowe karmy typu BARF? Jaki jest (a przynajmniej powinien być) skład diety BARF?
Naturalnym jest, że młode zwierzęta, tak samo jak mali ludzie mają zupełnie inne potrzeby, niż dorosłe. Tyczy się to wielu aspektów życia, a przede wszystkim kwestii żywienia. W związku z tym, jeśli planujemy adopcję/kupno małego, kilku lub kilkunastotygodniowego kocięcia lub nasza kotka jest w ciąży, w związku z czym w najbliższej przyszłości będziemy musieli zaopiekować się jej młodymi, powinniśmy należycie się do tego przygotować. Przede wszystkim musimy wiedzieć wszystko na temat żywienia kociąt. Do którego dnia czy też tygodnia życia najlepszych dla nich pokarmem jest wyłącznie mleko matki? Kiedy zacząć dokarmiać kocięta i właściwie co jedzą kocięta już po odstawieniu? Przedstawiamy najistotniejsze informacje odnośnie karmienia małych kotów!
Kondycja psów spoczywa w naszych, ich opiekunów rękach. Jeśli więc chcemy, aby nasz czworonożny przyjaciel żył jak najdłużej w zdrowiu i szczęściu, musimy właściwie o to zadbać, na tyle, na ile to tylko możliwe niwelując ryzyko chorób, schorzeń i różnego rodzaju dolegliwości. Choć niestety często o tym zapominamy lub po prostu ignorujemy problem, nadwaga u psa to poważna sprawa. Jej przyczyny mogą być bardzo różne, tak samo zresztą, jak skutki. Zatem, nie ma czasu do stracenia! W momencie, gdy zdamy sobie sprawę, że nasz pupil waży ciut za dużo, powinniśmy od razu zacząć się zastanawiać jak odchudzić psa. Z całą pewnością warto przy tym skupić się na doborze odpowiedniej diety odchudzającej dla psa, a także na odchudzaniu psa poprzez zwiększenie aktywności fizycznej na co dzień.
Niestety, choć bardzo często ignorowana, nadwaga u kota nie tylko jest zjawiskiem częstym, ale też zagrażającym jego zdrowiu. Koty potrafią być prawdziwymi łakomczuchami, które nie dość, że co chwila jadłyby aromatyczną karmę i apetyczne przekąski, to jeszcze najchętniej leniuchują cały dzień. Jeśli jednak zależy nam na właściwej kondycji mruczka, jego dobrym samopoczuciu i długim życiu, gdy tylko spostrzeżemy, że naszemu pupilowi przybyło tłuszczyku, czym prędzej powinniśmy przystąpić do odchudzania kota. Oczywiście musimy liczyć się z tym, że łatwo nie będzie i pewnie nie raz ulegniemy słodkim spojrzeniom swojego pupila. Warto jednak pamiętać o tym, że robimy to przecież dla jego dobra. Wobec tego, jak odchudzić kota? Z czego ma się składać kocia dieta na redukcję, a co należy z niej wyeliminować? Która, spośród oferowanych przez współczesnych producentów jest najlepszą karmą odchudzającą dla kota?
Koty to zwierzęta znane z tego, że zawsze chodzą własnymi ścieżkami, są indywidualistami, nie dają się w pełni oswoić, a już na pewno ciężko je sobie podporządkować. Bywają wręcz charakterne. Nie oznacza to jednak, że zupełnie nie potrzebują atencji człowieka. Wprost przeciwnie, w większości uwielbiają, gdy poświęca im się sporo uwagi. Prócz tego, pod wieloma względami są na nas zdane. Żywienie, opieka zdrowotna, w pewnym stopniu również higiena i pielęgnacja oraz aktywność fizyczna – nie da się ukryć, że w tych aspektach koty po prostu nas potrzebują. W kwestii kociej diety, każda osoba, która mieszka pod jednym dachem z mruczkiem lub kilkoma mruczkami powinna wiedzieć, jaka sucha i mokra karma dla kota jest najlepsza, ale też ile powinien ważyć kot. Utrzymanie prawidłowej wagi kota może się bowiem okazać kluczowe dla jego zdrowia i samopoczucia. Wobec tego, ile powinien ważyć 3-miesięczny kot? Jaka jest odpowiednia waga dorosłego kota?
W porównaniu do psów, koty w dużej mierze potrafią samodzielnie zadbać o swoją higienę. Zwierzęta te są prawdziwymi czyściochami, które nie znoszą brudu. Właściwie każdego dnia myją się wylizując swoim szorstkim językiem sierść. Dzięki temu wystarczy je kąpać sporadycznie, gdy rzeczywiście zachodzi taka potrzeba, np. gdy kot z jakichś powodów nie jest w stanie sam się myć lub w sytuacji ataku pcheł. W związku z tym, gładkie, miękkie, lśniące futro świadczy również o zdrowiu i dobrym samopoczuciu mruczków, natomiast matowe i przerzedzone to znak, że dzieje się coś niedobrego. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji lub zażegnać problem, gdy ten się już pojawi, musimy kompleksowo zatroszczyć się o należytą pielęgnację sierści kota. Zatem, jak dbać o sierść kota? Jaką rolę odgrywa w tym przypadku żywienie i czy regularne wyczesywanie kota rzeczywiście jest konieczne?
Nie ulega wątpliwościom, że prawidłowe żywienie jest kluczowe dla zdrowia i dobrego samopoczucia naszych czworonożnych przyjaciół. Niestety, bywa i tak, że niełatwo zbilansować możliwie najlepszy jadłospis dla zwierzęcia. Pod uwagę trzeba wziąć szereg czynników. Bardzo istotny jest wiek psa, rasa i wielkość, poziom aktywności fizycznej na co dzień, stan zdrowia, w tym ewentualne choroby, schorzenia, nietolerancje, a nawet jego indywidualne preferencje. Na pewno sporym wyzwaniem jest ułożenie odpowiedniej diety cukrzycowej dla psa. Okazuje się bowiem, że nie tylko my, ludzie chorujemy na cukrzycę, ale również nasi pupile. Czym jest i w jaki sposób objawia się cukrzyca u psa? Czym karmić psa z cukrzycą? Czy któraś dostępna na rynku sucha i/lub mokra karma dla psa diabetyka jest bezpieczna? Co może jeść pies z cukrzycą?
Bez wątpienia prawidłowe żywienie psa to jeden z filarów jego zdrowia i dobrego samopoczucia. Jako opiekunowie tych zwierząt powinniśmy więc robić wszystko, co w naszej mocy, aby podawać im właściwie zbilansowane, wartościowe posiłki, ale też wiedzieć czego nie mogą jeść psy, co mogłoby prędzej czy później wywołać przykre dolegliwości, a co gorsze poważniejsze schorzenia. Jak przekonują weterynarze, dla psów najlepsza jest wysokiej jakości mokra i sucha karma dla psa, natomiast przy ewentualnym podkarmianiu „ludzkim” jedzeniem powinno się bardzo uważać. Tym bardziej, że wiele psów niekoniecznie potrafi wyczuć, że coś jest dla nich niedobre, a co za tym idzie zjada wywołujące nieprzyjemne reakcje organizmu produkty, po czym cierpi z powodu chociażby niestrawności. W związku z tym, czego nie dawać psu? Co należy zaliczyć do spisu produktów szkodliwych dla psa? Niestety, lista ta jest dłuższa, niż mogłoby się wydawać!
Na rynku dostępne są trzy popularne rodzaje karm dla psów, a mianowicie sucha, półmokra i mokra karma dla psa. Najrozsądniejszą opcją, jeśli chodzi o żywienie psa wydaje się zbilansowanie diety w taki sposób, aby jej podstawą był pokarm suchy uzupełniony o mokry. Oczywiście najważniejsze, aby wybierane przez nas produkty, czy to suche czy mokre karmy dla psa były wysokiej jakości. Wobec tego, która spośród oferowanych przez różnych producentów zasługuje na miano najlepszej mokrej karmy dla psa? Jakie czynniki uwzględnić przy wyborze karmy w puszce dla psa? Po czym poznać dobrej klasy produkt? Podpowiadamy, jaką karmę mokrą dla psa kupować!
O zdrowiu i samopoczuciu psa w głównej mierze decyduje jego dieta. Stąd też, żywienie jest jedną z najistotniejszych kwestii w opiece nad tymi zwierzętami. Rasa, wiek, waga, codzienna dawka aktywności fizycznej, stan zdrowia, indywidualne potrzeby, a nawet preferencje smakowe – wszystko to powinniśmy wziąć pod uwagę przed zakupem karmy dla czworonożnego członka naszej rodziny. Oczywiście ogromne znaczenie ma przy tym jakość oraz odpowiednie zbilansowanie poszczególnych składników. Wobec tego, po czym poznać dobrej jakości karmę dla psów i na jakiej podstawie możemy stwierdzić, że konkretny produkt będzie właściwy dla naszego pupila? Jak dobrać karmę dla psa? Która karma jest najlepszą suchą karmą dla psa? Co w sobie zawiera? Jaka sucha karma dla psa jest zdrowa?